loader

Obchodní podmínky Zamag Tex, s.r.o. verze č. I/2023

Zamag Tex, s.r.o.
IČO: 11764708
se sídlem Severní 775/34, Slezské Předměstí, 500 03 Hradec Králové
zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Hradci Králové, oddíl C, vložka 48118
Kontaktní adresa: Resslova 935/3, 500 02, Hradec Králové
kontaktní email: info@zamag.cz
kontaktní telefon +420 721 236 905 a +420 605 146 198

V Hradci Králové dne 18.9.2023. Tímto dnem jsou tyto Obchodní podmínky platné a účinné.

Tyto Obchodní podmínky upravují podmínky uzavření kupní smlouvy a jejího plnění dle ustanovení § 1751 odst. 1 Občanského zákoníku, tj. vzájemná práva a povinnosti smluvních stran vzniklé v souvislosti nebo na základě Kupní smlouvy uzavírané mezi Prodávajícím a Kupujícím prostřednictvím internetového obchodu Prodávajícího. Internetový obchod je Prodávajícím provozován na Internetové stránce umístěné na internetové adrese www.zamag.cz, a to prostřednictvím webového rozhraní Internetové stránky. Tyto Obchodní podmínky se vztahuji na Kupující Podnikatele i Spotřebitele s tím, že pokud se některá ustanovení vztahují pouze pro některou z těchto kategorií Kupujících, je tak v Obchodních podmínkách uvedeno nebo z nich tato skutečnost vyplývá.

 

ČL.I . Definice některých pojmů

Elektronická adresa Kupujícího“ se rozumí e-mailová adresa, která identifikuje elektronickou poštovní schránku Kupujícího a byla Kupujícím sdělena, zpřístupněna kdykoliv v průběhu vzájemného jednání;

Internetové stránky“ se rozumí (URL) www.zamag.cz prostřednictvím kterého Prodávající zveřejňuje tyto Obchodní podmínky;

Kupující“ se rozumí osoba, která nakupuje Zboží Prodávajícího, a která je smluvní stranou Kupní smlouvy, přičemž se bude jednat o „Podnikatele“, nebo „Spotřebitele“;

Kupní smlouva“ nebo dále také jako „Smlouva“ se rozumí smlouva uzavřená mezi Prodávajícím a Kupujícím ve smyslu § 2079 Občanského zákoníku, a to za níže uvedených podmínek.

„Strany“ je společné označení pro Prodávajícího a Kupujícího;

Občanský zákoník“ se rozumí zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, v účinném znění;

Obchodní podmínky“ se rozumí tyto všeobecné obchodní podmínky ve smyslu § 1751 Občanského zákoníku Prodávajícího;

Osobní údaje“ se ve smyslu nařízení EU 2016/679 rozumí jakékoli poskytnuté informace o Kupujícím (zejména jméno, příjmení, bydliště, telefonické údaje, fotografie (včetně selfie) a další údaje vyplývající z předloženého scanu občanského průkazu);

„Prodávající“ je Zamag Tex, s.r.o., IČO: 11764708, se sídlem Severní 775/34, Slezské Předměstí, 500 03 Hradec Králové, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Hradci Králové, oddíl C, vložka 48118;

Produkt“ nebo „Zboží“ se rozumí konkrétní Zboží nabízené Prodávajícím na Internetových stránkách nebo v rámci jiné marketingové prezentace.

„Spotřebitel“ je každý člověk, který mimo rámec své podnikatelské činnosti nebo mimo rámec samostatného výkonu svého povolání uzavírá smlouvu s podnikatelem (Prodávajícím) nebo s ním jinak jedná.

„Podnikatel“ je osobou, která samostatně vykonává na vlastní účet a odpovědnost výdělečnou činnost živnostenským nebo obdobným způsobem se záměrem činit tak soustavně za účelem dosažení zisku. Za podnikatele se považuje každá osoba, která uzavírá smlouvy související s vlastní obchodní, výrobní nebo obdobnou činností či při samostatném výkonu svého povolání, popřípadě osoba, která jedná jménem nebo na účet podnikatele. V případě, že Kupující uvede v objednávce nebo jinde při procesu uzavírání Kupní smlouvy identifikační číslo, pak je srozuměn s tím, že je ve smluvním vztahu s Prodávajícím považován za Podnikatele a platí pro něj pravidla uvedená v Obchodních podmínkách pro Podnikatele.

 

ČL.II . Úvodní a obecná ustanovení

  1. Tyto Obchodní podmínky upravují v souladu s ustanovením § 1751 odst. 1 Občanského zákoníku vzájemná práva a povinnosti Stran při prodeji Zboží mezi Prodávajícím a Kupujícím.
  2. Prodávající a Kupující mohou v písemné formě upravit svá vzájemná práva a povinnosti odchylně od Obchodních podmínek. Taková odchylná ujednání mají přednost před ustanoveními Obchodních podmínek.
  3. Ustanovení Obchodních podmínek jsou nedílnou součástí Kupní smlouvy. Ve věcech neupravených Kupní smlouvou či Obchodními podmínkami se použijí zejména ustanovení o koupi, tedy § 2079 a násl. Občanského zákoníku. Kupní smlouvu je možné uzavřít pouze v českém jazyce.
  4. Znění Obchodních podmínek může Prodávající měnit či doplňovat. Změněné Obchodní podmínky jsou účinné dnem jejich zveřejnění. Tímto ustanovením nejsou dotčena práva a povinnosti vzniklá po dobu účinnosti předchozího znění Obchodních podmínek.
  5. Objednáním Zboží nebo jiným zřejmým způsobem v průběhu jednání o Kupní smlouvě dává Kupující souhlas s těmito Obchodními podmínkami a potvrzuje, že se s nimi seznámil a že s nimi bez výhrad souhlasí.

 

ČL.III . Vznik Kupní smlouvy

  1. Informace o Zboží jsou uvedeny na webovém rozhraní Internetové stránky. Informace o Zboží zahrnují uvedení cen jednotlivého Zboží včetně daně z přidané hodnoty a všech souvisejících poplatků, informace o nákladech spojených s balením a dodáním Zboží, o způsobu a času dodání Zboží. Informace o nákladech spojených s balením a dodáním zboží uvedené na Internetových stránkách obchodu platí pouze v případech, kdy je Zboží doručováno v rámci území České republiky. Náklady spojené s balením Zboží jsou součástí ceny dopravy, pokud nebude výslovně uvedeno jinak. Možnost Stran uzavřít Kupní smlouvu za individuálně sjednaných podmínek není tímto dotčena.
  2. Proces objednání Zboží probíhá tím způsobem, že Kupující řádně vyplní objednávkový formulář uvedený na Internetových stránkách. Kupující zvolí konkrétní Zboží a vloží jej do nákupního košíku. Některé Zboží umožňuje zvolit vlastní konfiguraci parametrů a vzhledu (zejména úpravu délky nohavic, rukávců a jiných částí Zboží, vložení a konfigurace vlastního loga, výběr způsobu a podoby obšití Zboží, volba výšivky a stylu potisku atd.). Následně Kupující zvolí způsob úhrady kupní ceny a požadovaný způsob doručení.
  3. Před zasláním závazné objednávky má Kupující možnost zkontrolovat a měnit vstupní údaje, které do objednávky vložil, a to i s ohledem na možnost identifikovat a opravit chyby vzniklé při zadávání dat do objednávky. Údaje uvedené v objednávce jsou Prodávajícím považovány za správné.
  4. Kupující odešle závaznou Objednávku kliknutím na tlačítko „Koupit nyní“.
  5. Prodávající je vždy oprávněn v závislosti na charakteru objednávky (množství zboží, výše kupní ceny, předpokládané náklady na dopravu) požádat Kupujícího o dodatečné potvrzení objednávky (například písemně či telefonicky). Taková žádost Prodávajícího se nepovažuje za akceptaci objednávky.
  6. Prodávající bez zbytečného odkladu po obdržení objednávky toto obdržení zákazníkovi potvrdí elektronickou poštou, a to na Elektronickou adresu Kupujícího. Tímto potvrzením, není-li v něm uvedeno jinak, dochází k akceptaci objednávky ze strany Prodávajícího a ke vzniku Kupní smlouvy mezi Prodávajícím a Kupujícím.
  7. Kupující bere na vědomí, že údaje o dostupnosti Zboží nebo Produktů na Internetových stránkách nemusí být v době jednání o Kupní smlouvě již aktuální a že se jedná o údaje informativní. Ustanovení § 1732 odst. 2 Občanského zákoníku se tak neuplatní.
  8. V případě, že Kupující bude požadovat úpravy objednávky po uzavření Kupní smlouvy, má možnost se se svým požadavkem individuálně obrátit na Prodávajícího nejpozději do 24 hodin od uzavření Kupní smlouvy. Kupující však bere na vědomí, že na úpravu objednávky/změnu Kupní smlouvy nemá právní nárok a tomuto požadavku nemusí být Prodávajícím vyhověno.
  9. Kupující souhlasí s použitím komunikačních prostředků na dálku při uzavírání Kupní smlouvy. Náklady vzniklé Kupujícímu při použití komunikačních prostředků na dálku v souvislosti s uzavřením Kupní smlouvy (zejména náklady na internetové připojení, náklady na telefonní hovory) si hradí Kupující sám, přičemž tyto náklady se neliší od základní sazby.

 

ČL.IV . Kupní cena a platební podmínky

  1. Cenu zboží a případné náklady spojené s dodáním zboží dle Kupní smlouvy je možné uhradit následujícími způsoby.
    1. Platba na dobírku u dopravce. Platba je v takovém případě hrazena v místě dodání zboží uvedeném v objednávce prostřednictvím dopravce Zásilkovny nebo jiného na webovém rozhraní Internetových stránek uvedeného smluvního dopravce Prodávajícího, a to způsobem dle podmínek příslušného dopravce.
    2. Platba na dobírku při vyzvednutí ve výdejně zboží. Platba je v takovém případě hrazena při převzetí zboží v Zásilkovně nebo v jiné zvolené pobočce výdejny zásilek z možností uvedených na webovém rozhraní Internetových stránek, a to způsobem dle podmínek této výdejny zásilek.
    3. Bezhotovostně převodem na účet prodávajícího č. 300074319/0300, vedený u společnosti Československá obchodní banka, a.s.
  2. Prodávající je oprávněn jednostranně určit, že u Zboží, jehož kupní cena bude přesahovat určitou Prodávajícím stanovenou výši, není možná platba na dobírku.
  3. Společně s kupní cenou je Kupující povinen zaplatit Prodávajícímu také náklady spojené s balením a dodáním Zboží ve smluvené výši. Není-li uvedeno výslovně jinak, rozumí se dále kupní cenou i náklady spojené s dodáním zboží.
  4. V případě platby na dobírku je kupní cena splatná při převzetí zboží. V případě bezhotovostní platby je kupní cena splatná do 5 dnů od uzavření Kupní smlouvy. K odeslání Zboží (neplatí pro platbu na dobírku) ze strany Prodávajícího dochází až po zaplacení celé kupní ceny za objednané Zboží. Ustanovení § 2119 odst. 1 občanského zákoníku se nepoužije.
  5. Prodlení Kupujícího s úhradou kupní ceny se považuje za podstatné porušení Kupní smlouvy a Prodávající je oprávněn od Kupní smlouvy odstoupit.
  6. V případě bezhotovostní platby je Kupující povinen uhradit kupní cenu Zboží společně s uvedením variabilního symbolu platby. V případě bezhotovostní platby je závazek Kupujícího uhradit kupní cenu splněn okamžikem připsání příslušné částky na účet Prodávajícího.
  7. Případné slevy z ceny zboží poskytnuté prodávajícím kupujícímu nelze vzájemně kombinovat.
  8. Je-li to v obchodním styku obvyklé nebo je-li tak stanoveno obecně závaznými právními předpisy, vystaví Prodávající ohledně plateb prováděných na základě Kupní smlouvy kupujícímu daňový doklad – fakturu. Daňový doklad – fakturu vystaví prodávající kupujícímu a zašle jej v elektronické podobě na elektronickou adresu Kupujícího.

 

ČL.V . Přeprava a dodání Zboží

  1. Prodávající je povinen po uzavření Kupní smlouvy dodat objednané Zboží. Prodávající doručí Zboží:
    1. prostřednictvím dopravce (Zásilkovna nebo jiného na webovém rozhraní Internetových stránek uvedeného smluvního dopravce), kterému Zboží předá; nebo
    2. prostřednictvím výdejny zboží (Zásilkovna nebo jiná zvolená pobočka výdejny zásilek z možností uvedených na webovém rozhraní Internetových stránek), které Zboží předá; nebo
    3. Jiným způsobem dle volby Prodávajícího, pokud bude doručení dle předchozích bodů nemožné nebo podstatně ztížené.
  2. Zboží bude následně doručeno v expediční lhůtě dopravce (výdejny zboží) dle zvoleného způsobu dodání.
  3. Prodávající uvádí, že u Zboží, u nějž je uvedeno, že je na skladě, bude Zboží předáno dopravci/výdejně zboží zpravidla do 5 pracovních dní po uzavření Kupní smlouvy/úhrady kupní ceny. U Zboží, které není na skladě, bude Zboží předáno dopravci/výdejně zboží zpravidla do 20 pracovních dní po uzavření Kupní smlouvy/úhrady kupní ceny.
  4. Kupující bere na vědomí, že všechny uváděné termíny dodání Zboží jsou orientační a mohou být ovlivněny a následně prodlouženy z důvodů mimo přímou kontrolu Prodávajícího, jako jsou například nedostatek výrobních či personálních kapacit Prodávajícího či třetích osob, okolnosti způsobené vyšší mocí, apod., a liší se u Zboží dostupného skladem a Zboží, které bude teprve Prodávajícím vyrobeno/Prodávajícímu dodáno. Prodávající se však zavazuje vyvinout maximální úsilí, aby bylo Zboží doručeno v uváděném termínu dodání nebo termínu přiměřeném.
  5. Některé Zboží je možné objednat pouze s možností platby bezhotovostním převodem na účet (nikoliv platbou na dobírku). Tato informace bude uvedena u jednotlivého Zboží, resp. bude vyplývat z objednávkového formuláře. Jedná se zejména o Zboží, u kterého je Kupujícímu umožněna volba vlastní konfigurace parametrů a vzhledu Zboží. Výroba takovéhoto Zboží započne až po úhradě celé kupní ceny.
  6. V případě, že bude Zboží dodáváno Kupujícímu Podnikateli, odevzdá Prodávající Zboží Kupujícímu předáním prvnímu dopravci k přepravě pro Kupujícího Podnikatele a umožní Kupujícímu Podnikateli uplatnit práva z přepravní smlouvy vůči dopravci. Předáním Zboží prvnímu dopravci k přepravě přechází na Kupujícího Podnikatele nebezpečí škody na Zboží.
  7. Kupující je povinen převzít Zboží při dodání v místě uvedeném v objednávce nebo jinak mezi Stranami dohodnutém (místo dodání).
  8. Kupující stvrdí převzetí Zboží způsobem požadovaným dopravcem dle zvoleného způsobu dodání Zboží.
  9. V případě, že je způsob dopravy smluven na základě zvláštního požadavku Kupujícího, nese Kupující riziko a případné dodatečné náklady spojené s tímto způsobem dopravy.
  10. Kupující je při převzetí Zboží od dopravce povinen pečlivě zkontrolovat neporušenost obalů Zboží a v případě jakýchkoliv závad toto neprodleně oznámit dopravci. V případě shledání porušení obalu svědčícího o neoprávněném vniknutí do zásilky nemusí Kupující zásilku od dopravce převzít. Tímto nejsou dotčena práva Kupujícího z odpovědnosti za vady Zboží a další práva kupujícího vyplývající z obecně závazných právních předpisů.
  11. Pokud Kupující Zboží nepřevezme nebo převzetí odmítne, jedná se o porušení povinností z Kupní smlouvy a Prodávající má nárok na náhradu škody takto způsobené, kterou představují zejména náklady Prodávajícím vynaložené na dodání Zboží, a to zejména poštovné, manipulační poplatky a dále úplata za uskladnění.
  12. Pokud bude z důvodů na straně Kupujícího nutné Zboží doručovat opakovaně nebo jiným způsobem, než bylo uvedeno v objednávce, je Kupující povinen uhradit náklady spojené s opakovaným doručováním Zboží, resp. náklady spojené s jiným způsobem doručení.
  13. Vlastnické právo ke Zboží přechází na Kupujícího jeho odevzdáním ze strany Prodávajícího a úplným zaplacením kupní ceny (výhrada vlastnictví).

 

ČL.VI . Odstoupení od Kupní smlouvy

Společná ustanovení

  1. Pravidla pro odstoupení od Kupní smlouvy se liší v závislosti na tom, zda je Kupující Podnikatelem, nebo Spotřebitelem.
  2. Kupující bere na vědomí, že pokud bude vrácené Zboží poškozeno, opotřebeno či částečně spotřebováno, má Prodávající nárok na úhradu škody vzniklé na Zboží a je oprávněn tento nárok jednostranně započíst proti nároku Kupujícího na vrácení kupní ceny.
  3. Prodávající je oprávněn kdykoliv od Kupní smlouvy jednostranně odstoupit, a to až do doby převzetí Zboží Kupujícím. V takovém případě vrátí Prodávající Kupujícímu kupní cenu bez zbytečného odkladu.
  4. Zakoupené poukazy není možné vyměnit zpět za finanční částku. Případný rozdíl v ceně vybraného zboží a hodnotě poukázky není vratný.

Odstoupení od Kupní smlouvy uzavřené s Kupujícím Spotřebitelem 

  1. Kupující Spotřebitel má v souladu s ustanovením § 1829 odst. 1 a 2 občanského zákoníku právo od Kupní smlouvy odstoupit, pokud se nejedná o případ, kdy nelze od Kupní smlouvy odstoupit, a to do čtrnácti (14) dnů ode dne, kdy Kupující Spotřebitel nebo jím určená třetí osoba odlišná od dopravce převezme Zboží nebo:
    1. poslední kus Zboží, objedná-li Kupující Spotřebitel v rámci jedné objednávky více kusů Zboží, které jsou dodávány samostatně;
    2. poslední položku nebo část dodávky Zboží sestávajícího z několika položek nebo částí, nebo
    3. první dodávku Zboží, je-li ve smlouvě ujednána pravidelná dodávka zboží po ujednanou dobu.
  2. Kupující spotřebitel je oprávněn odstoupit od Kupní smlouvy i před převzetím Zboží. Odstoupení od kupní smlouvy musí být prodávajícímu odesláno ve lhůtě uvedené v předchozím odstavci, tj. odstoupení od Kupní smlouvy postačuje odeslat před uplynutím příslušné lhůty.
  3. Odstoupení od kupní smlouvy může Kupující Spotřebitel učinit formou dopisu zaslaného prostřednictvím provozovatele poštovních služeb na adresu sídla Prodávajícího, emailem na adresu elektronické pošty prodávajícího info@zamag.cz či osobně na kontaktní adrese Prodávajícího. Pokud Prodávající umožňuje Kupujícímu Spotřebiteli odstoupit prostřednictvím vyplnění a odeslání vzorového formuláře pro odstoupení od smlouvy na internetových stránkách, potvrdí Kupujícímu Spotřebiteli bez zbytečného odkladu v textové podobě jeho přijetí.
  4. Pro odstoupení od Kupní smlouvy je Kupující spotřebitel oprávněn ale nikoliv povinen použít na Internetových stránkách přiložený vzorový formulář.
  5. Kupující Spotřebitel je srozuměn s tím, že dle ustanovení § 1837 občanského zákoníku není kupující spotřebitel oprávněn mimo jiné odstoupit od Kupní smlouvy:
    1. o dodávce zboží vyrobeného podle požadavků spotřebitele nebo přizpůsobeného jeho osobním potřebám dle § 1837 písm. d) občanského zákoníku;
    2. o dodávce zboží v zapečetěném obalu, které z důvodu ochrany zdraví nebo z hygienických důvodů není vhodné vrátit poté, co jej spotřebitel porušil, § 1837 písm. g) občanského zákoníku;
  6. Kupující Spotřebitel je srozuměn s tím, že Zboží, u kterého si zvolí vlastní konfiguraci parametrů a vzhledu, se považuje za Zboží vyrobené podle požadavků spotřebitele nebo přizpůsobeného jeho osobním potřebám dle § 1837 písm. d) občanského zákoníku a není tak možné v souladu s § 1837 občanského zákoníku od Kupní smlouvy odstoupit. Za vlastní konfiguraci parametrů a vzhledu Zboží se nepovažuje volba konfekční velikosti a barvy Zboží.
  7. Odstoupení od Kupní smlouvy se smlouva od počátku ruší.
  8. Kupující Spotřebitel je povinen zaslat Zboží zpět Prodávajícímu bez zbytečného odkladu, nejpozději do čtrnácti (14) dnů od odstoupení od Kupní smlouvy. Lhůta podle předchozí věty je zachována, pokud kupující spotřebitel odešle Zboží před jejím uplynutím.
  9. Odstoupí-li Kupující Spotřebitel od kupní smlouvy, nese Kupující Spotřebitel náklady spojené s navrácením Zboží Prodávajícímu, a to i v tom případě, kdy Zboží nemůže být vráceno pro svou povahu obvyklou poštovní cestou.
  10. V případě odstoupení od Kupní smlouvy vrátí Prodávající peněžní prostředky přijaté od Kupujícího Spotřebitele, včetně nákladů na dodání Kupujícímu Spotřebiteli (vyjma dodatečných nákladů vzniklých v důsledku Kupujícím Spotřebitelem zvoleného způsobu dodání, který je jiný než nejlevnější způsob standardního dodání Prodávajícím nabízený), do čtrnácti (14) dnů od odstoupení od Kupní smlouvy Kupujícím Spotřebitelem. Prodávající však není povinen vrátit přijaté peněžní prostředky Kupujícímu Spotřebiteli dříve, než Prodávající obdrží Zboží, nebo než mu Kupující Spotřebitel prokáže, že Zboží odeslal zpět, podle toho, co nastane dříve.
  11. V případě, že se Kupující Spotřebitel rozhodne pro jiný než nejlevnější způsob dodání Zboží, který prodávající nabízí, vrátí prodávající Kupujícímu Spotřebiteli náklady na dodání Zboží ve výši odpovídající nejlevnějšímu nabízenému způsobu dodání Zboží.
  12. Je-li společně se Zbožím poskytnut Kupujícímu Spotřebiteli dárek, je darovací smlouva mezi prodávajícím a kupujícím uzavřena s rozvazovací podmínkou, že dojde-li k odstoupení od kupní smlouvy Kupujícím Spotřebitelem, pozbývá darovací smlouva ohledně takového dárku účinnosti a Kupující Spotřebitel je povinen spolu se Zbožím Prodávajícímu vrátit i poskytnutý dárek.
  13. Dojde-li k odstoupení od kupní smlouvy ohledně Zboží, na které byla kupujícímu poskytnuta množstevní sleva, a to pouze ohledně části takto zakoupeného Zboží, je kupující povinen uhradit za zboží, ohledně kterého od Kupní smlouvy neodstoupil kupní cenu platnou v den potvrzení objednávky, jako kdyby takové množstevní slevy nevyužil. Prodávající je oprávněn takovou svou pohledávku jednostranně započíst proti nároku Kupujícího Spotřebitele na vrácení kupní ceny.
  14. Kupující Spotřebitel odpovídá za snížení hodnoty Zboží vzniklé v důsledku nakládání s tímto Zbožím jinak, než je nutné k tomu, aby se seznámil s povahou, vlastnostmi a funkčností Zboží. Nárok na náhradu škody vzniklé na Zboží je Prodávající oprávněn jednostranně započíst proti nároku Kupujícího Spotřebitele na vrácení kupní ceny.

Odstoupení od Kupní smlouvy uzavřené s Kupujícím Podnikatelem.

  1. Pro Kupní smlouvy uzavřené mezi Stranami, které jsou Podnikateli, neplatí výše uvedená ustanovení, která se uplatní pouze pro Kupující Spotřebitele.
  2. Strany jsou oprávněny od Kupní smlouvy odstoupit v případě jejího podstatného porušení druhou Stranou ve smyslu § 2001 a násl. a § 2106 a násl. Občanského zákoníku. Písemné odstoupení od Kupní smlouvy musí být Kupujícím Podnikatelem zasláno na kontaktní adresy uvedené v těchto Obchodních podmínkách.
  3. Do doby vrácení Zboží Prodávajícímu není Prodávající povinen vracet Kupní cenu ani jiné poskytovat jiné finanční plnění v souvislosti se zrušenou Kupní smlouvou.
  4. Je-li společně se Zbožím poskytnut Kupujícímu Podnikateli dárek, je darovací smlouva mezi Prodávajícím a Kupujícím Podnikatelem uzavřena s rozvazovací podmínkou, že dojde-li k odstoupení od Kupní smlouvy Kupujícím Podnikatelem, pozbývá darovací smlouva ohledně takového dárku účinnosti a Kupující Podnikatel je povinen spolu se Zbožím Prodávajícímu vrátit i poskytnutý dárek.

 

ČL.VII .     Práva z vadného plnění

  1. Práva a povinnosti Stran ohledně práv z vadného plnění se řídí příslušnými obecně závaznými právními předpisy (zejména ustanoveními § 1914 až 1925, § 2099 až 2117 a v případě Kupujícího Spotřebitele § 2161 až 2174b občanského zákoníku a zákonem č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o ochraně spotřebitele“).
  2. Kupující bere na vědomí skutečnost, že, jsou-li společně se Zbožím poskytovány dárky, nenáleží mu ohledně dárků žádná práva z vadného plnění.
  3. Prodávající odpovídá Kupujícímu Spotřebiteli, že Zboží při převzetí nemá vady. Zejména Prodávající odpovídá Kupujícímu Spotřebiteli, že Zboží:
    1. Odpovídá ujednanému popisu, druhu a množství, jakož i jakosti, funkčnosti, kompatibilitě, interoperabilitě a jiným ujednaným vlastnostem;
    2. je vhodné k účelu, pro který jej Kupující Spotřebitel požaduje a s nímž Prodávající souhlasil, a
    3. je dodáno s ujednaným příslušenstvím a pokyny k použití.
    4. vedle ujednaných vlastností je vhodné účelu, k němuž se zboží tohoto druhu obvykle používá, i s ohledem na práva třetích osob, právní předpisy, technické normy nebo kodexy chování daného odvětví, není-li technických norem;
    5. vedle ujednaných vlastností je množstvím, jakostí a dalšími vlastnostmi, včetně životnosti, funkčnosti, kompatibility a bezpečnosti, odpovídá obvyklým vlastnostem věcí téhož druhu, které může Kupující Spotřebitel rozumně očekávat, i s ohledem na veřejná prohlášení učiněná Prodávajícím nebo jinou osobou v témže smluvním řetězci, zejména reklamou nebo označením;
    6. vedle ujednaných vlastností je Zboží dodáno s příslušenstvím, včetně obalu, a pokynů k použití, které může Kupující spotřebitel rozumně očekávat, a
    7. vedle ujednaných vlastností Zboží odpovídá jakostí nebo provedením vzorku nebo předloze, které prodávající Kupujícímu Spotřebiteli poskytl před uzavřením smlouvy.
  4. Odpovědnost za vlastnosti, které nejsou ujednány, se však nepoužije v případě, že Prodávající Kupujícího Spotřebitele před uzavřením kupní smlouvy zvlášť upozornil, že se některá vlastnost Zboží liší a Kupující Spotřebitel s tím při uzavírání kupní smlouvy výslovně souhlasil.
  5. Projeví-li se vada v průběhu jednoho roku od převzetí Zboží Kupujícím Spotřebitelem, má se za to, že Zboží bylo vadné již při převzetí, ledaže to povaha Zboží nebo vady vylučuje. Tato doba neběží po dobu, po kterou Kupující Spotřebitel nemůže Zboží užívat, v případě, že vadu vytkl oprávněně.
  6. Kupující Spotřebitel je oprávněn vytknout vadu, která se v rozporu s povinností prodávajícího na Zboží projeví v době dvou let od převzetí Zboží. Tato doba neběží po dobu, po kterou Kupující Spotřebitel nemůže Zboží užívat, v případě, že vadu vytkl oprávněně.
  7. Má-li Zboží vadu, může Kupující Spotřebitel požadovat její odstranění. Podle své volby může požadovat dodání nové věci bez vady nebo opravu věci, ledaže je zvolený způsob odstranění vady nemožný nebo ve srovnání s druhým nepřiměřeně nákladný; to se posoudí zejména s ohledem na význam vady, hodnotu, kterou by věc měla bez vady, a to, zda může být druhým způsobem vada odstraněna bez značných obtíží pro Kupujícího Spotřebitele. Prodávající může odmítnout vadu odstranit, je-li to nemožné nebo nepřiměřeně nákladné zejména s ohledem na význam vady a hodnotu, kterou by Zboží mělo bez vady. Ustanovení § 1923, 2106 a 2107 občanského zákoníku o právech z vadného plnění se nepoužijí.
  8. Prodávající odstraní vadu v přiměřené době po jejím vytknutí tak, aby tím Kupujícímu Spotřebiteli nezpůsobil značné obtíže, přičemž se zohlední povaha věci a účel, pro který Kupující Spotřebitel věc koupil. K odstranění vady převezme Prodávající Zboží na vlastní náklady. Vyžaduje-li to demontáž věci, jejíž montáž byla provedena v souladu s povahou a účelem věci předtím, než se vada projevila, prodávající provede demontáž vadné věci a montáž opravené nebo nové věci anebo uhradí náklady s tím spojené.
  9. Kupující Spotřebitel může požadovat přiměřenou slevu nebo odstoupit od Kupní smlouvy, pokud:
    1. Prodávající vadu odmítl odstranit nebo ji neodstranil v souladu s § 2170 odst. 1 a 2 občanského zákoníku,
    2. se vada projeví opakovaně,
    3. je vada podstatným porušením Kupní smlouvy, přičemž podstatné porušení smlouvy je takové porušení smlouvy, o němž strana porušující smlouvu již při uzavření smlouvy věděla nebo musela vědět, že by druhá strana smlouvu neuzavřela, pokud by toto porušení předvídala, nebo
    4. je z prohlášení Prodávajícího nebo z okolností zjevné, že vada nebude odstraněna v přiměřené době nebo bez značných obtíží pro Kupujícího Spotřebitele.
  10. Přiměřená sleva se určí jako rozdíl mezi hodnotou věci bez vady a vadné věci, kterou Kupující obdržel.
  11. Kupující Spotřebitel sdělí Prodávajícímu, jaké právo si zvolil, při oznámení vady, nebo bez zbytečného odkladu po oznámení vady. Provedenou volbu nemůže Kupující Spotřebitel změnit bez souhlasu Prodávajícího; to neplatí, žádal-li Kupující Spotřebitel opravu vady, která se ukáže jako neopravitelná. Neodstraní-li Prodávající vady v přiměřené lhůtě či oznámí-li Kupujícímu Spotřebiteli, že vady neodstraní, může Kupující Spotřebitel požadovat místo odstranění vady přiměřenou slevu z kupní ceny, nebo může od smlouvy odstoupit.
  12. Kupující Spotřebitel nemůže odstoupit od Kupní smlouvy, je-li vada věci nevýznamná; má se za to, že vada není nevýznamná. Odstoupí-li kupující spotřebitel od smlouvy, prodávající vrátí kupujícímu spotřebiteli kupní cenu bez zbytečného odkladu poté, co obdrží Zboží nebo co mu kupující spotřebitel prokáže, že Zboží odeslal.
  13. Práva z odpovědnosti za vady Zboží se uplatňují u Prodávajícího. Práva z odpovědnosti za vady Zboží uplatňuje Kupující Spotřebitel u Prodávajícího písemně prostřednictvím emailu na adrese elektronické pošty info@zamag.cz. Vypořádání těchto práv Kupujícího Spotřebitele bude provedeno v souladu s příslušnými ustanoveními občanského zákoníku a zákona o ochraně spotřebitele. Prodávající je povinen Kupujícímu Spotřebiteli vydat při uplatnění reklamace písemné potvrzení, ve kterém uvede datum, kdy Kupující Spotřebitel reklamaci uplatnil, co je jejím obsahem, jaký způsob vyřízení reklamace Kupující Spotřebitel požaduje a kontaktní údaje Kupujícího Spotřebitele pro účely poskytnutí informace o vyřízení reklamace.
  14. Dopravu reklamovaného zboží prodávajícímu hradí Kupující Spotřebitel. V případě uznání oprávněnosti reklamace může Kupující Spotřebitel požádat o úhradu účelně vynaložených nákladů na uplatnění reklamace vzniklých dopravou reklamovaného Zboží. Reklamované opravené nebo vyměněné Zboží zašle Prodávající zpět na vlastní náklady.
  15. Reklamace včetně odstranění vady musí být vyřízena a Kupující Spotřebitel o tom musí být informován nejpozději do třiceti dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se Prodávající s Kupujícím Spotřebitelem nedohodne na delší lhůtě. Strany se dohodly, že u Zboží, které nelze opravit přímo Prodávajícím a jeho opravě je třeba lhůta delší než třiceti dnů, může Prodávající dobu odstranění vady a vyřízení reklamace jednostranně prodloužit na šedesát dnů.
  16. Právo z vadného plnění Kupujícímu nenáleží, pokud vadu sám způsobil. Vadou Zboží není opotřebení Zboží způsobené jeho obvyklým užíváním nebo u použité věci opotřebení odpovídající míře jejího předchozího používání. Vadou Zboží dále není:
    1. Fyzické poškození Zboží spočívající zejména v jeho mechanickém roztržení, protržení švů apod.;
    2. Znečištění Zboží jeho užíváním (skvrny, fleky, apod.);
    3. Opotřebení tkaniny Zboží v důsledku opakovaného nadměrného tření a namáhání látky (tzv. abraze);
    4. Poškození Zboží v důsledku jeho vystavení extrémním podmínkám (působení vysokých teplot, nadměrného UV záření, apod.).
  17. Prodávající nese odpovědnost za vady Zboží, které mělo Zboží v době jeho předání Kupujícímu Podnikateli. Prodávající odpovídá za to, že Zboží při převzetí nemá vady. To znamená, že při převzetí je Zboží zejména v ujednaném množství, jakosti a provedení. Práva z vadného plnění Kupujícímu Podnikateli nenáleží, pokud o vadě před převzetím věci věděl nebo vadu sám způsobil.
  18. Kupující podnikatel je povinen Zboží řádně prohlédnout bezodkladně po jeho předání a sdělit Prodávajícímu vady Zboží a pokud tak neučiní, platí, že Zboží nemá žádné zjevné vady Kupující podnikatel se nemůže domáhat nároků ze zjevných vad.
  19. Je-li vada Zboží nepodstatným porušením kupní smlouvy, může Kupující Podnikatel požadovat odstranění vady nebo přiměřenou slevu z kupní ceny. Prodávající je oprávněn rozhodnout, že namísto opravy dodá Kupujícímu Podnikateli nové Zboží bez vad, zejména v případě, je-li to s ohledem na všechny okolnosti hospodárnější s přihlédnutím k významu vady a hodnoty, kterou by Zboží mělo bez vady.
  20. Pokud Kupující Podnikatel považuje vadu za podstatné porušení smlouvy, je povinen to Prodávajícímu řádně doložit, jinak se vada považuje za nepodstatné porušení smlouvy.
  21. Kupující Podnikatel je povinen reklamaci u Prodávajícího uplatnit bez zbytečného odkladu od zjištění vady, přičemž Kupující podnikatel je při uplatnění reklamace povinen popsat závadu a jak se projevuje, a dále informovat Prodávajícího o tom, jaké právo si zvolil. Při zaslání Zboží je Kupující Podnikatel povinen zabalit Zboží tak, aby nedošlo k jeho poškození či zničení.
  22. Kupující Podnikatel je povinen Prodávajícímu sdělit, které právo si zvolil, při vytknutí vady Zboží. Provedenou volbu nemůže Kupující Podnikatel změnit bez souhlasu Prodávajícího; to neplatí, žádal-li Kupující Podnikatel opravu vady, která se ukáže jako neopravitelná.
  23. Prodávající reklamaci vady Kupujícím Podnikatelem vyřídí zpravidla do šedesáti dnů od doručení reklamovaného Zboží Prodávajícímu, pokud se Strany nedohodnou jinak.
  24. Kupující Podnikatel je povinen hradit dopravu reklamovaného Zboží Prodávajícímu. V případě uznání oprávněnosti reklamace může Kupující Podnikatel písemně požádat o úhradu účelně vynaložených nákladů vzniklých dopravou reklamovaného Zboží, a to ve výši nejmenší nutné. Za účelně vynaložené náklady se nepovažuje cesta vozem k uplatnění reklamace, expresní přeprava apod. Bude-li však reklamace posouzena jako neoprávněná, je Kupující Podnikatel povinen uhradit Prodávajícímu veškeré náklady v této souvislosti prodávajícímu vzniklé, zejména dopravu Zboží zpět Kupujícímu Podnikateli – Prodávající je oprávněn vystavit zálohovou fakturu na předpokládané náklady dopravy Zboží zpět Kupujícímu Podnikateli a Zboží odeslat až po úhradě těchto nákladů (zálohové faktury)
  25. Prodávající neodpovídá Kupujícímu Podnikateli za škodu spočívající v ušlém zisku způsobenou vadou Zboží nebo porušením podmínek Kupní smlouvy. Odpovědnost Prodávajícího vůči Kupujícímu Podnikateli za skutečnou škodu či jinou majetkovou či nemajetkovou újmu způsobenou v souvislosti Kupní smlouvy se omezuje do výše trojnásobku sjednané kupní ceny Zboží.
  26. V ostatním se práva z vad Kupujícího podnikatele řídí příslušnými právními předpisy.

 

ČL.VIII .   Ochrana osobních údajů a cookies

  1. Nakládání s Osobními údaji Kupujícího podléhá právním předpisům upravujícím ochranu osobních údajů, zejména Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES („nařízení GDPR“) a zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů.
  2. Prodávající se při zpracovávání osobních údajů řídí Prohlášením o zásadách ochrany osobních údajů (Souhlas se zpracováním osobních údajů) zveřejněným na Internetových stránkách.
  3. Dozor nad ochranou osobních údajů vykonává Úřad pro ochranu osobních údajů.
  4. Pokud Kupující ve svém prohlížeči povolil ukládání cookies a souhlasí s jejich používáním, získává Prodávající údaje o návštěvě Internetového obchodu, prohlížených Produktech a Zboží a další aktivitě na Internetovém obchodě ze strany Kupujícího. Své zákonné povinnosti související s případným ukládáním cookies na zařízení Kupujícího plní Prodávající prostřednictvím zvláštního dokumentu zveřejněného na Internetových stránkách.

 

ČL.IX .      Řešení sporů

  1. Vyřizování stížností Kupujícího Spotřebitele zajišťuje Prodávající prostřednictvím emailu na adrese elektronické pošty info@zamag.cz. Informaci o vyřízení stížnosti Kupujícího Spotřebitele zašle Prodávající na Elektronickou adresu Kupujícího Spotřebitele.
  2. K projednání případných sporů vyplývajících z Kupní smlouvy je dána pravomoc soudů České republiky. Veškeré právní vztahy vznikající z Kupní smlouvy se řídí právním řádem České republiky.
  3. Kupující Spotřebitel má podle zákona o ochraně spotřebitele právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu ze smlouvy o poskytování služeb. K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů je příslušná Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869, internetová adresa: https://adr.coi.cz/cs. Právní úprava mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je obsažena zejména v ustanoveních § 20d a násl. zákona o ochraně spotřebitele.
  4. Mimosoudní řešení spotřebitelského sporu u České obchodní inspekce se zahajuje výlučně na návrh Kupujícího Spotřebitele, a to pouze v případě, že se spor nepodařilo se Prodávajícím vyřešit přímo. Návrh lze podat nejpozději do 1 roku ode dne, kdy Kupující Spotřebitel uplatnil své právo, které je předmětem sporu, u Prodávajícího poprvé.
  5. Dozor nad dodržováním povinností podle zákona o ochraně spotřebitele vykonává Česká obchodní inspekce.

 

ČL.X .       Závěrečná ustanovení

  1. Je-li některé ustanovení těchto Obchodních podmínek neplatné nebo neúčinné, nezpůsobuje tato skutečnost neplatnost nebo neúčinnost ostatních částí Obchodních podmínek nebo Kupní smlouvy. Namísto takového neplatného ustanovení nastoupí ustanovení, jehož smysl se neplatnému ustanovení co nejvíce přibližuje.
  2. Je vyloučeno použití jakýchkoliv jiných všeobecných obchodních podmínek Kupujícího Podnikatele.
  3. Prodávající není ve vztahu ke Kupujícímu Spotřebiteli vázán žádnými kodexy chování ve smyslu ustanovení § 1820 odst. 1 písm. m) občanského zákoníku.
  4. Kupující není oprávněn postoupit jakoukoliv pohledávku vyplývající z Kupní smlouvy na třetí osobu.
  5. Kupující Podnikatel tímto přebírá na sebe nebezpečí změny okolností ve smyslu § 1765 odst. 2 Občanského zákoníku.
  6. Kupující Spotřebitel prohlašuje, že mu Prodávající před uzavřením Kupní smlouvy sdělil všechny informace ve smyslu § 1820 občanského zákoníku.
  7. Kupní smlouva včetně Obchodních podmínek je archivována Prodávajícím v elektronické podobě a není přístupná.
  8. Prodávající neodpovídá Kupujícímu za škodu způsobenou nesplněním jeho povinností vyplývajících z uzavřené Kupní smlouvy v případě, kdy Podávajícímu ve splnění povinnosti dočasně nebo trvale brání vyšší moc. Za vyšší moc se považuje mimořádná nepředvídatelná a nepřekonatelná překážka vzniklá nezávisle na vůli Prodávajícího, jakož i případy, které jsou nezávislé na vůli Prodávajícího, jejichž vznik Prodávající nemůže ovlivnit a dočasně či trvalé brání Podávajícímu v plnění povinností dle uzavřené Kupní smlouvy bez ohledu na jejich předvídatelnost, zejména válka, mobilizace, povstání, živelné pohromy, epidemie apod. O dobu trvání výše uvedených překážek nebo případů se prodlužují lhůty dle Kupní smlouvy. Jedná-li se o překážku nebo případ, který trvale brání Prodávajícímu v plnění jeho povinností dle Kupní smlouvy, je kterákoliv Strana oprávněna od Kupní smlouvy odstoupit.